Czy ZUS ma prawo wstrzymać emerytury

W ostatnich dniach słyszymy często w mediach temat, wstrzymania emerytur. Jednak ZUS nie ma takiej siły i mocy, by wstrzymać masowo wypłaty emerytur. Dodatkowo by móc wstrzymać jakąkolwiek wypłatę, należało by przyznać iż nie podlega ona wypłatom. Tutaj jest już ciężkie zadania ZUS-u, bowiem są jasne przepisy. A przepisów się nie da obejść, chyba że ktoś zamierza fałszować dokumenty. Co nieraz już spotkać się było można, z tą o to placówką. W prawdzie nie raz spotykaliśmy się, z bezprawnym powstrzymaniem środków do życia. Takie postawy, nie raz prezentował ZUS. Za co został nie raz surowo ukarany, tylko po co tak w ogóle robi? To już ZUS powinien udzielić nam odpowiedzi, jednakże nie jest on chętny do medialnych dyskusji. Musimy się zadowolić tym o to krótkich artykule. Wszystkie postanowienia o wstrzymaniu emerytur, kończą się sprawami sądowymi. Ok. 85% spraw wygrywają ludzie, którzy wytoczyli im procesy o bez prawne pozbawienie ich pieniędzy. ZUS woli jednak wydać tyle pieniędzy na własnych adwokatów i sprawy, by tylko wstrzymać komuś jego własną emeryturę.

Ludzie obawiają się o swoje emerytury

Czas, w którym wiele osób się znajduje, jest dla nich bardzo ciężki. Jak tutaj postępować? W zależności od przedstawianych problemów, które głównie wynikają z braku przepracowanych lat pracy. W pozostałych przypadkach, jest to nie osiąganie lat do uzyskania emerytury. Dla osób, które wcześnie zaczęły pracę jest to dość nieodpowiednie. Jednak w tych czasach, do pracy idzie się w wieku 22-24 lat. Dodając 25 lat pracy składkowych dla mężczyzn, wychodzi ok. 50 lat. Do tego trzeba przepracować dodatkowo 5 lat, aby móc ubiegać się właśnie o pełną emeryturę. Wiele osób może się ubiegać o wcześniejszą, jeśli miała ona wykonywaną pracę w ciężkich warunkach. Takie wyjścia są bardzo znane Polakom, aczkolwiek wiele osób po prostu się poddaje w jej uzyskaniu. Jak by nie było, przepisy w Polsce maja dużo do życzenia. A przede wszystkim do pełnego zgrania się, z innymi nierozłącznymi elementami. Aby nasze wątpliwości minęły, musimy posiadać pełną dokumentację z 25 lat pracy dla mężczyzn by ubiegać się o emeryturę. Tutaj nie możemy nic zrobić, jak jedynie czekać na decyzje ZUS-u.

Nowelizacja ustawy w sejmie

Projekt nowelizacji ustawy odnośnie wcześniejszych emerytur osobą z długim stażem został złożony w Sejmie już na początku 2010 roku przez Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Sprawdzanie 100 tys. podpisów osób, które poparły tę nowelizację, zajęło jednak czas aż do początku czerwca. Dlatego dopiero we wrześniu trafiła pod obrady Sejmu.
Przewiduje ona dodanie do ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych art. 24 ust 1a. W myśl proponowanej regulacji osoby urodzone po 31 grudnia 1948 r., które wypracowały odpowiednio długi staż emerytalny, czyli precyzując 35-letni kobiety lub 40-letni mężczyźni, miałyby prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę przed osiągnięciem obowiązującego wieku. Do tego stażu nie wliczałyby się jednak np. czas nauki w szkole wyższej czy zwolnień chorobowych. Z wyjątkiem okresu zatrudnienia w przewidywanym projekcie do wymaganego przez nowe przepisy stażu doliczałyby się wyłącznie określone w art. 7 ust 5 ustawy emerytalnej okresy urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego udzielonego pracującym matkom opiekującym się swoimi dziećmi, innych urlopów bezpłatnych otrzymanych w tym celu oraz okresy nie wykonywania pracy – z przyczyny opiekowania nad dzieckiem do czterech lat (staż do trzech lat na każde dziecko oraz łącznie, bez względu na liczbę dzieci, do sześciu lat) oraz dodatkowo po 3 lata stażu na każde dziecko, na które ze względu na jego stan fizyczny, psychiczny lub psychofizyczny przewiduje zasiłek pielęgnacyjny.

Lata ZUS-u

Rok 2009 okazał się dla ZUS-u, bardzo trudnym okresem i ciężkim. Liczne procesy jakie pojawiły się w tym roku przeciwko naszej placówce do emerytur i innych finansowych wsparć. Procesy wygrywają jednak ludzie, wnoszący do sądów pozwy. Już w samym 2009 roku, kary jakimi został obłożony ZUS są niewiarygodnie wysokie. Od 2000-2008 roku kary wynosiły zaledwie 58 milionów złotych, zaś rok 2009 był dla nas bardzo zaostrzony. Wypowiada się rzecznik ZUS-u, bowiem kary na 2009 są przewyższające poprzednie 8 lat! Obawiamy się, że takie wysokie kary zmuszą nas do masowych zwolnień. W dodatku procesy nie mają miejsca końca, są kolejne i kolejne wnioski. ZUS obawia się, że gdy kara sięgnie 100 000 mln złotych. Może to oznaczać dla wielu osób katastrofę, czy wyobrażają sobie upadek ZUSu? Gdy miały by zostać wstrzymane wypłaty, ze względu na braki w ich skarbcach? Taki widok jednak jest nierealny, mogą być Państwo spokojni. Bowiem ZUS ma specjalne, oszczędności z którymi wiąże nawet wydatki 500 000 mln złotych.

Ciężkie lata pracy a emerytura

Ciężkie lata pracy do dla wielu ludzi ratunek na wcześniejszą emeryturę, co daje to wielu osobom dużą pociechę. Od dawna jest specjalny wskaźnik, w którym jest napisane jakie zawody są zaliczane do tych grup. Takich grup w Polsce jest bardzo dużo, od policji po górników. Jednak wielu z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, pracując przez kolejne lata. Być może to chęć czucia się potrzebnym, oraz chęci dalej pracowania z wszystkimi znajomymi. Jednak osoby pracujące w ciężkich pracach powinny się tego wystrzegać, przez co dbać o swoje zdrowie. Przecież ważniejsze jest zdrowie, niż pracować na pełnym gazie kolejne lata. Tutaj ratują nas specjalne artykuły prawne, które pozwalają takim osobom odejść na wcześniejszą emeryturę. Praca w ciężkich warunkach, dla wielu jest dobrym rozwiązaniem. Bo trzeba doceniać tą pracę, jaką muszą wykonywać i narażać własne zdrowie. Zdrowie człowieka jest najcenniejsze, jesteśmy przecież dominującym gatunkiem. A w prawdzie, żyjemy tak jak wszystkie zwierzęta na ziemi. Pewnymi prawami nie natury, ale prawami.

Szukaj

Ankieta

  Za jakie pieniądze kupiłeś swoje mieszkanie?

  • Wziąłem kredyt w banku
  • Odłożyłem z wynagrodzenia
  • Pożyczyłem od rodziny
  • Wynajmuję mieszkanie
  • Mieszkam z rodzicami

  Zobacz wyniki

Kategorie
W dzisiejszych czasach, bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy studenci powinni zaciągać kredyty. Wielu z nich waha się, ponieważ są świadomi, iż nie będą mieli z czego spłacać kredytów. Tymczasem, niektóre banki wysuwają ofertę także dla młodzieży uczącej się, by miały możliwość wykupienia mieszkań (kredyty hipoteczne czy kredyty mieszkaniowe), opłacenia kursów za prawo jazdy czy też kupna wymarzonego samochodu. Niektórzy studenci decydują się jednocześnie na pracę, dzięki czemu mają z czego spłacać raty kredytowe, nawet jeśli są nieco wyższe. Jeśli natomiast studenci decydują się na studia dzienne powinny się liczyć z tym, iż muszą mieć wiarygodnego poręczyciela, w razie ewentualnych problemów finansowych. Mogą być to rodzice czy współmałżonek, a nawet przyjaciel czy przyjaciółka, którzy zgodzą się podpisać odpowiednie papiery. Okazuje się zatem, że także młody człowiek mający status studenta powinien nastawić się na możliwość udzielenia mu kredytu np. kredyt hipoteczny lub kredyt mieszkaniowy. Nie musi się bać, że nie zarabiając wiele nie będzie miał jak spłacić pożyczki, ponieważ bank zaproponuje z pewnością wygodne warunki. elektronhousework.pl prawnik rodo gorzów
ekonomia raty kredytowe codzienne dzialanie w ekonomii zyski jakie daje nam ekonomia zus ukarany za wstrzymanie emerytury zus sie rozbudowuje v 2 wykaz ekonomia czym zajmuje sie zus ciagle zmiany przepisow zwiazanych z emeryturami zmiana systemu emerytalnego wysokosc skladek wysokosc emerytury v 3 wykaz ekonomia v 2 zus grozi wstrzymaniem emerytur wiek emerytalny stawka w zus kobieta wygrywa sprawe w strasburgu przyszle lata zus u pod znakiem zapytania v 4 wykaz ekonomia v 3 czy zus ma prawo wstrzymac emerytury ludzie obawiaja sie o swoje emerytury nowelizacja ustawy w sejmie lata zus u ciezkie lata pracy a emerytura v 5 wykaz ekonomia v 4 komu naleza sie emerytury kobiety i nizszy poziom do emerytur ile lat przepracowac by ubiegac sie o emeryture emerytury staja sie nie modne sytuacja emerytow v 6 wykaz ekonomia v 5 projekt rzadu wobec emerytur trzeba samodzielnie odkladac pieniadze emerytury w polsce obecna sytuacja emerytury powstawanie przedsiebiorstwa v 7 wykaz ekonomia v 6 analiza swot marketingowe badania ceny badania produktu partycypacyjny styl zarzadzania autokratyczny styl zarzadzania v 8 wykaz ekonomia v 7 plan marketingowy strategia firmy czym jest kredyt kupiecki jakie moga byc zrodla finansowania franchising forma wspolpracy v 9 wykaz ekonomia v 8 kredyty bankowe struktura planu finansowego plan finansowy i jego elementy badania promocji marketingowych badania dystrybucji v 10 wykaz ekonomia v 9 budowa strategii czynniki sukcesu i niepowodzenia liniowa struktura organizacyjna przedsiebiorstwo funkcjonujace w dobrze rozwinietej gospodarce rynkowej zalety i wady funkcjonalnej struktury organizacyjnej v 11 wykaz ekonomia v 10 funkcjonalna struktura organizacyjna zrodla finansowania przedsiebiorstw paternalistyczny styl zarzadzania analiza progu zysku prognostyczny rachunek zyskow i strat v 12 wykaz ekonomia v 11 zgloszenie dzialalnosci gospodarczej do urzedu statystycznego rejestrowanie dzialalnosci gospodarczej style zarzadzania przedsiebiorstwem zarzadzanie personelem co to takiego v 13 wykaz ekonomia v 12 pomoc europejska formy kontroli dotacji korzysci z dotacji czekanie na dotacje dotacje na prad v 14 wykaz ekonomia v 13 dotacje na ocieplanie potrzebny biznesplan gdy zakladasz firme kto dostanie z unii europejskiej v 15 wykaz ekonomia v 14 dla nowych firm dla kogo dotacja formy dotacji urzedowe dotacje rodzaje dotacji v 16 wykaz ekonomia v 15 budzet jest ograniczony spore sumy edukacja i zdrowie kierowanie wlasnym losem wazna sprawa v 17 wykaz ekonomia v 16 duzo biurokracji byle bylo ostroznie warto probowac dla kogo unia chce pomoc v 18 wykaz ekonomia v 17 dotacje dla rolnikow ekologia to podstawa czasami trzeba zwrocic na dobry poczatek dotacje v 19 wykaz ekonomia v 18 ogolnie o dotacjach etapy uzyskania dotacji unijna biurokracja utrudnienia unijne wady dotacji v 20 wykaz ekonomia v 19 dotacje dla firm inne zrodla dofinansowania informacje ogolne kapital ludzki dotacje na firme wykaz ekonomia v 20