Komu należą się emerytury

W ostatnich latach coraz częściej jest słychać zapytania komu należy się emerytura. Przepisy panujące na naszej scenie jednak jasno przedstawiają sytuację, emerytura przysługuje osobom które przepracowały min. 10 lat. Taka emerytura zwaną jest inaczej rentą, bowiem przyznaje się ją w wypadkach jakich brały te osoby. Przepisy się jednak zmieniają, ale wszystkie zmiany są nagłaśniane w mediach. Dzięki czemu wiele osób dowiaduje się właśnie z mediów, o zmianie przepisów. Ostatnia zmiana przepisów jaka wyszła, miała na uwadze wiem jaki muszą przepracować mężczyźni i kobiety. Dla mężczyzn oczywiście ten okres się wydłuża o całe pięć lat, a ten wiek to 25 lat pracy i 60 lat. U kobiety jest znacznie łatwiej, bowiem ten wiek to 20 lat pracy i tylko 55 lat. Takie wyniki są jednak podczas zwykłej emerytury, jednak można się ubiegać o wcześniejszą emeryturę. Obowiązujące przepisy nie są jednak zbyt ścisłe, bowiem są rożne klauzule w prawie. Osoby urodzone 1 stycznia 1949 roku, obowiązują ich już inne przepisy. Bardzo ciężko, jest prawidłowo określić kto do jakiej grupy się kieruje. Ze względu na braki w wielu przepisach informacji, związanych z ciężkimi latami pracy oraz urlopem macierzyńskim.

Kobiety i niższy poziom do emerytur

Niski poziom do emerytury dla kobiet, to duży plus. Mogą one bowiem wcześniej odchodzić od mężczyzn na emerytury niż faceci. Jednak w większości zawodów, do których są liczone ciężkie lata pracy wykonują właśnie faceci. Znajdują się również kobiety, ale należą one do mniejszego procentu w tym wskaźniku. Tutaj dużym plusem jest to, że facet który dłużej pracuje wraca do domu na gotowe. Przecież żona może już w domu zajmować się gospodarstwem, czyli sprzątanie, gotowanie czy też pranie. Teraz nie muszą się dzielić swoimi pracami domowymi, bowiem to kobieta ma wolną rękę i dużo czasu by się tym zajmować. Niższy poziom jaki jest ustalony dla kobiet, to jeden z elementów których nie będzie wyrównany. Nawet jeśli kobiety dążyły do równo uprawnienia, nie zostaną one zrównoważone wiekowo do emerytur jak faceci. Nie muszą się one tego obawiać w tym stuleciu, jednak jak to będzie w kolejnym? Trzeba by było po prostu poczekać, zobaczyć przyszły świat. Jednak nam to już nie będzie pisane, zobaczą to nasze pokolenia.

Ile lat przepracować by ubiegać się o emeryturę

W tym wypadku poprzeczka jest ustawiona dla mężczyzn i kobiet na innych zasadach. Do tego różni ich poziom lat, jaki muszą przepracować. Kobiety są odgórnie lepiej traktowane pod tym punktem, z uwagi na to że mają o 5 lat niższe lata pracy i wiek jaki muszą osiągnąć. Faceci mają tutaj poziom od górny 60 lat i 25 lat pracy. Jak mogą się już Państwo domyślać, te lata pracy u kobiety wynoszą 20 lat pracy i 55 lat. Kobiety od zawsze dążyły do równo uprawnienia, jednak w tym poprzeczki na pewno nie chciały by równać. Mamy jednak nadzieję, że rząd coś z tym zrobi. Wiadomo powszechnie iż osoby urodzone prze 1949, objęte są innym procesem przyznawania emerytur. Do tego dla wielu osób dochodzą warunki ciężkich prac, oczywiście jeśli są one zaliczane do takich. Takim osobom okres do emerytury się znacznie zmniejsza, mogą one ubiegać się wtedy o wcześniejszą emeryturę. Jest to jedyny warunek by z niej skorzystać, a takimi pracami są zawody policjantów, strażaków czy górników. Aby uzyskać informację, czy wykonywany zawód jest zaliczany do ciężkich warunków. Najlepiej zapytać się swojego kadrowego w firmie.

Emerytury stają się nie modne

Kolejne lata pokażą nam, jak wiele osób zrezygnuje ze składem ZUS. By tylko oszczędzać na własną rękę, jednak wiele osób nie wie o tym że są już na rynku konkretne fundusze emerytalne. Mamy do wyboru jaki fundusz byśmy chcieli mieć, możemy dokładnie go przeanalizować. Jednak w tym wypadku, jest trochę gorzej. Bowiem tych funduszy z 2009 rokiem, pojawiło się znacznie więcej. W większości funduszy emerytalnym wyróżnia się bardzo AXA. Emerytura dla wielu osób jest nierozłącznym elementem w naszym życiu, jednak wiele osób docenia fakt oszczędzania samemu. W przyszłości jak pokazują badania, coraz mniej osób zaufa takim funduszom. Przez co będzie więcej osób, które same zamierzają zaoszczędzić. Przy czym oni będą kontrolować swoje wydatki, to ile pozostało im pieniędzy i na jakie zakupy mogą sobie przeznaczyć. Kolejnym dobrym punktem jest to, że mogą oni wszystkie pieniądze zainwestować. A takiej możliwości nie daje żaden fundusz emerytalny, bowiem trzyma go na swoich oprocentowanych kontach.

Sytuacja emerytów

Już dziś sytuacja emerytów w Polsce nie jest stabilna, emeryci skarżą się na brak pieniędzy na godziwe życie, a co dopiero mówić o pieniądzach na leki. Często udaje się im wyżyć jedynie dzięki pomocy rodzinie. Rząd jednak nie zauważa problemów tej grypy społeczeństwa i bez wahania podnosi wiek emerytalny do lat 67, zaś o podwyżkach tego świadczenia społecznego nadal jest nie wiele w ustaleniach. Owszem rząd proponuje kobietom przejście na wcześniejszą emeryturę, jednak jej wysokość byłaby równa jedynie 40 procentom średniej krajowej emerytury, co dla każdego człowieka wydaje się być niemalże zbrodnią na społeczeństwie. Nadal jednak wiele z ustaleń wygląda na niejasne, rząd uchyla się od odpowiedzi na jasno sprecyzowane pytania, większość szczegółów jak zwykle jest odkładana w czasie. Jak zwykle bywa w polskim rządzie, jasne pytania pozostają bez odpowiedzi, a wszelkie deklaracje rządu o wyższych czy też wcześniejszych emeryturach, ja na razie są bez pokrycia w postaci już uchwalonych ustaw.

Szukaj

Ankieta

  Za jakie pieniądze kupiłeś swoje mieszkanie?

  • Wziąłem kredyt w banku
  • Odłożyłem z wynagrodzenia
  • Pożyczyłem od rodziny
  • Wynajmuję mieszkanie
  • Mieszkam z rodzicami

  Zobacz wyniki

Kategorie
W dzisiejszych czasach, bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy studenci powinni zaciągać kredyty. Wielu z nich waha się, ponieważ są świadomi, iż nie będą mieli z czego spłacać kredytów. Tymczasem, niektóre banki wysuwają ofertę także dla młodzieży uczącej się, by miały możliwość wykupienia mieszkań (kredyty hipoteczne czy kredyty mieszkaniowe), opłacenia kursów za prawo jazdy czy też kupna wymarzonego samochodu. Niektórzy studenci decydują się jednocześnie na pracę, dzięki czemu mają z czego spłacać raty kredytowe, nawet jeśli są nieco wyższe. Jeśli natomiast studenci decydują się na studia dzienne powinny się liczyć z tym, iż muszą mieć wiarygodnego poręczyciela, w razie ewentualnych problemów finansowych. Mogą być to rodzice czy współmałżonek, a nawet przyjaciel czy przyjaciółka, którzy zgodzą się podpisać odpowiednie papiery. Okazuje się zatem, że także młody człowiek mający status studenta powinien nastawić się na możliwość udzielenia mu kredytu np. kredyt hipoteczny lub kredyt mieszkaniowy. Nie musi się bać, że nie zarabiając wiele nie będzie miał jak spłacić pożyczki, ponieważ bank zaproponuje z pewnością wygodne warunki. frezarki z pochłaniaczem piece vaillant warszawa
ekonomia raty kredytowe codzienne dzialanie w ekonomii zyski jakie daje nam ekonomia zus ukarany za wstrzymanie emerytury zus sie rozbudowuje v 2 wykaz ekonomia czym zajmuje sie zus ciagle zmiany przepisow zwiazanych z emeryturami zmiana systemu emerytalnego wysokosc skladek wysokosc emerytury v 3 wykaz ekonomia v 2 zus grozi wstrzymaniem emerytur wiek emerytalny stawka w zus kobieta wygrywa sprawe w strasburgu przyszle lata zus u pod znakiem zapytania v 4 wykaz ekonomia v 3 czy zus ma prawo wstrzymac emerytury ludzie obawiaja sie o swoje emerytury nowelizacja ustawy w sejmie lata zus u ciezkie lata pracy a emerytura v 5 wykaz ekonomia v 4 komu naleza sie emerytury kobiety i nizszy poziom do emerytur ile lat przepracowac by ubiegac sie o emeryture emerytury staja sie nie modne sytuacja emerytow v 6 wykaz ekonomia v 5 projekt rzadu wobec emerytur trzeba samodzielnie odkladac pieniadze emerytury w polsce obecna sytuacja emerytury powstawanie przedsiebiorstwa v 7 wykaz ekonomia v 6 analiza swot marketingowe badania ceny badania produktu partycypacyjny styl zarzadzania autokratyczny styl zarzadzania v 8 wykaz ekonomia v 7 plan marketingowy strategia firmy czym jest kredyt kupiecki jakie moga byc zrodla finansowania franchising forma wspolpracy v 9 wykaz ekonomia v 8 kredyty bankowe struktura planu finansowego plan finansowy i jego elementy badania promocji marketingowych badania dystrybucji v 10 wykaz ekonomia v 9 budowa strategii czynniki sukcesu i niepowodzenia liniowa struktura organizacyjna przedsiebiorstwo funkcjonujace w dobrze rozwinietej gospodarce rynkowej zalety i wady funkcjonalnej struktury organizacyjnej v 11 wykaz ekonomia v 10 funkcjonalna struktura organizacyjna zrodla finansowania przedsiebiorstw paternalistyczny styl zarzadzania analiza progu zysku prognostyczny rachunek zyskow i strat v 12 wykaz ekonomia v 11 zgloszenie dzialalnosci gospodarczej do urzedu statystycznego rejestrowanie dzialalnosci gospodarczej style zarzadzania przedsiebiorstwem zarzadzanie personelem co to takiego v 13 wykaz ekonomia v 12 pomoc europejska formy kontroli dotacji korzysci z dotacji czekanie na dotacje dotacje na prad v 14 wykaz ekonomia v 13 dotacje na ocieplanie potrzebny biznesplan gdy zakladasz firme kto dostanie z unii europejskiej v 15 wykaz ekonomia v 14 dla nowych firm dla kogo dotacja formy dotacji urzedowe dotacje rodzaje dotacji v 16 wykaz ekonomia v 15 budzet jest ograniczony spore sumy edukacja i zdrowie kierowanie wlasnym losem wazna sprawa v 17 wykaz ekonomia v 16 duzo biurokracji byle bylo ostroznie warto probowac dla kogo unia chce pomoc v 18 wykaz ekonomia v 17 dotacje dla rolnikow ekologia to podstawa czasami trzeba zwrocic na dobry poczatek dotacje v 19 wykaz ekonomia v 18 ogolnie o dotacjach etapy uzyskania dotacji unijna biurokracja utrudnienia unijne wady dotacji v 20 wykaz ekonomia v 19 dotacje dla firm inne zrodla dofinansowania informacje ogolne kapital ludzki dotacje na firme wykaz ekonomia v 20