Analiza SWOT

Analiza SWOT jest analizą problemów i możliwości. Powinny zostać w niej uwzględnione wszystkie czynniki jakie mogą mieć wpływ na realizację konkretnego planu marketingowego. Bez wątpienia analiza ta ukazuje zarówno słabe jak i mocne strony przedsiębiorstwa. Oprócz tego przedstawia ona szanse i zagrożenia które znajdują się w otoczeniu. Wówczas ocenie podlegają również wpływy tych dwóch czynników. Niewątpliwie należy również uwzględnić czynnik czasu dzięki temu możliwe jest określenie trwałości szans i zagrożeń w specyficznym okresie czasu. Można również wskazać czas w którym zaczną oddziaływać nowe czynniki jak dotąd nieaktywne w otoczeniu. Do typowych szans i zagrożeń można zaliczyć popyt który może rosnąć lub też maleć, konkurencję która może być niewielka lub też bardzo duża, niektóre ulgi inwestycyjne jak również zwiększoną akcyzę. Do mocnych stron przedsiębiorstwa można zaliczyć atrakcyjny produkt, dobrą jakość produktu, rozpoznawalność marki jak również dobrą lokalizację punktów sprzedaży.

Marketingowe badania ceny

Badania ceny są niemniej istotne jak badania rynku czy badania produktu. W głównej mierze skupiają się one na analizie elastyczności popytu. Mając świadomość tego że rynek jest podzielony na różne segmenty należało by również przeanalizować ceny z uwzględnieniem tego podziału. Przeprowadzając marketingowe badania dobrze jest zwrócić uwagę na to aby określić poziom ceny konkretnego produktu która będzie w pełnie akceptowana przez konsumenta. Nie należy zapominać także o tym jak istotne w tym przypadku jest określenie jaki wpływ wywiera polityka kredytowa na zwiększanie się popytu. Badania ceny powinny również zawierać analizę kosztów i stopy zysku. Każde przedsiębiorstwo powinno posiadać własną strategię cenową którą może opracować na podstawie przeprowadzonych badań ceny. Strategia cenowa produktu powinna być zorientowana na rynek docelowy. Jak wiadomo wielu konsumentów większą uwagę zwraca na cenę produktu niż na jego jakość czy użyteczność. Dlatego badania ceny są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców.

Badania produktu

Bardzo często prowadzone są badania produktu jako jedne z wielu badań marketingowych. W pierwszej kolejności mają one przedstawiać analizę możliwości przy wprowadzaniu na rynek nowych produktów. Początkowo jest to rozpatrywane jedynie na zasadzie propozycji. W kolejnym etapie można przeprowadzić analizę już na prototypie produktu który miałby zostać wprowadzony do sprzedaży. Badania produktu mogą również dotyczyć testowania jak również wpłynąć na podjęcie decyzji o ewentualnych zmianach w jego obrębie. Oprócz produktu testowane również powinny być opakowania w których docelowo będą sprzedawane produkty. Podobna sytuacja jest w przypadku nazwy produktu która powinna być krótka, oryginalna i zapadająca głęboko w pamięć. Powinna ona także kojarzyć się z produktem. Badania produktu powinny również dotyczyć porównania go z podobnymi produktami firm konkurencyjnych na rynku. Nie można również zapomnieć o tym że badania produktów powinny uwzględnić wszelkie możliwości rozwoju produktu na rynku w długo falowej sprzedaży.

Partycypacyjny styl zarządzania

Styl partycypacyjny jest drugim stylem zarządzania w przedsiębiorstwie. Powszechnie wiadomo że jest on dobrze oceniany. Jednakże nie wszyscy kierownicy stosują taki styl zarządzania pracownikami. Kierownik bowiem powinien posiadać specyficzne cechy swojej osobowości takie jak życzliwość dla innych ludzi, umiejętność współdziałania i współżycia z nimi. Partycypacyjny styl zarządzania pracownikami opiera się na takich relacjach pomiędzy podwładnym a przełożonym które gwarantują szczerość i otwartość. Istotny tutaj również jest fakt że informacje o sytuacji firmy, celach jak również charakterze zarządzanych decyzji są przekazywane w sposób rzetelny. Kierownik wraz z podwładnymi dąży do wspólnego rozwiązywania wszelkich problemów nierzadko również decyduje się on na włączenie pracowników w procesy podejmowania ważnych decyzji. Jednocześnie kierownik stwarza pracownikom możliwości szkoleniowe podczas których mogą oni podnosić swoje kwalifikacje zawodowe wykazuje się on również nie małą troską o to aby wszyscy pracownicy umiejętnie wykorzystywali posiadane umiejętności.

Autokratyczny styl zarządzania

Generalnie przyjęto trzy różne style zarządzania przedsiębiorstwem. Pierwszym z nich jest styl autokratyczny. Został on opisany w oparciu o przekonanie że pracownicy muszą być prowadzeni twardą ręką i trzymani na dystans. Dość duży dystans pomiędzy personelem a kierownikiem nie pozwala na spoufalanie się, ogranicza sympatie i antypatie tak więc zdaje się pozwalać na obiektywne oceny pracowników. Charakterystyczną cechą autokratycznego stylu zarządzania jest również arbitralne wydawanie poleceń pracownikom, ponadto pozwala na bezwzględne wyegzekwowanie szybkiej ich realizacji. Przy tym stylu zarządzania kierownik zupełnie nie liczy się z opiniami pracowników bowiem wychodzi on z założenia że mają oni jedynie wypełniać jego polecenia. W żadnym wypadku nie dopuszcza on również do tego aby pracownik mógł wyrazić jakikolwiek sprzeciw wobec wydanych poleceń. Zatem autokratyczny styl zarządzania daje kierownikowi pełną władzę i zmusza pracowników do bycia uległymi. Jak również często do bezmyślnego wykonywania poleceń przełożonego.

Szukaj

Ankieta

  Za jakie pieniądze kupiłeś swoje mieszkanie?

  • Wziąłem kredyt w banku
  • Odłożyłem z wynagrodzenia
  • Pożyczyłem od rodziny
  • Wynajmuję mieszkanie
  • Mieszkam z rodzicami

  Zobacz wyniki

W dzisiejszych czasach, bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy studenci powinni zaciągać kredyty. Wielu z nich waha się, ponieważ są świadomi, iż nie będą mieli z czego spłacać kredytów. Tymczasem, niektóre banki wysuwają ofertę także dla młodzieży uczącej się, by miały możliwość wykupienia mieszkań (kredyty hipoteczne czy kredyty mieszkaniowe), opłacenia kursów za prawo jazdy czy też kupna wymarzonego samochodu. Niektórzy studenci decydują się jednocześnie na pracę, dzięki czemu mają z czego spłacać raty kredytowe, nawet jeśli są nieco wyższe. Jeśli natomiast studenci decydują się na studia dzienne powinny się liczyć z tym, iż muszą mieć wiarygodnego poręczyciela, w razie ewentualnych problemów finansowych. Mogą być to rodzice czy współmałżonek, a nawet przyjaciel czy przyjaciółka, którzy zgodzą się podpisać odpowiednie papiery. Okazuje się zatem, że także młody człowiek mający status studenta powinien nastawić się na możliwość udzielenia mu kredytu np. kredyt hipoteczny lub kredyt mieszkaniowy. Nie musi się bać, że nie zarabiając wiele nie będzie miał jak spłacić pożyczki, ponieważ bank zaproponuje z pewnością wygodne warunki. http://sukcesja-polska.com/category/165/apteki
ekonomia raty kredytowe codzienne dzialanie w ekonomii zyski jakie daje nam ekonomia zus ukarany za wstrzymanie emerytury zus sie rozbudowuje v 2 wykaz ekonomia czym zajmuje sie zus ciagle zmiany przepisow zwiazanych z emeryturami zmiana systemu emerytalnego wysokosc skladek wysokosc emerytury v 3 wykaz ekonomia v 2 zus grozi wstrzymaniem emerytur wiek emerytalny stawka w zus kobieta wygrywa sprawe w strasburgu przyszle lata zus u pod znakiem zapytania v 4 wykaz ekonomia v 3 czy zus ma prawo wstrzymac emerytury ludzie obawiaja sie o swoje emerytury nowelizacja ustawy w sejmie lata zus u ciezkie lata pracy a emerytura v 5 wykaz ekonomia v 4 komu naleza sie emerytury kobiety i nizszy poziom do emerytur ile lat przepracowac by ubiegac sie o emeryture emerytury staja sie nie modne sytuacja emerytow v 6 wykaz ekonomia v 5 projekt rzadu wobec emerytur trzeba samodzielnie odkladac pieniadze emerytury w polsce obecna sytuacja emerytury powstawanie przedsiebiorstwa v 7 wykaz ekonomia v 6 analiza swot marketingowe badania ceny badania produktu partycypacyjny styl zarzadzania autokratyczny styl zarzadzania v 8 wykaz ekonomia v 7 plan marketingowy strategia firmy czym jest kredyt kupiecki jakie moga byc zrodla finansowania franchising forma wspolpracy v 9 wykaz ekonomia v 8 kredyty bankowe struktura planu finansowego plan finansowy i jego elementy badania promocji marketingowych badania dystrybucji v 10 wykaz ekonomia v 9 budowa strategii czynniki sukcesu i niepowodzenia liniowa struktura organizacyjna przedsiebiorstwo funkcjonujace w dobrze rozwinietej gospodarce rynkowej zalety i wady funkcjonalnej struktury organizacyjnej v 11 wykaz ekonomia v 10 funkcjonalna struktura organizacyjna zrodla finansowania przedsiebiorstw paternalistyczny styl zarzadzania analiza progu zysku prognostyczny rachunek zyskow i strat v 12 wykaz ekonomia v 11 zgloszenie dzialalnosci gospodarczej do urzedu statystycznego rejestrowanie dzialalnosci gospodarczej style zarzadzania przedsiebiorstwem zarzadzanie personelem co to takiego v 13 wykaz ekonomia v 12 pomoc europejska formy kontroli dotacji korzysci z dotacji czekanie na dotacje dotacje na prad v 14 wykaz ekonomia v 13 dotacje na ocieplanie potrzebny biznesplan gdy zakladasz firme kto dostanie z unii europejskiej v 15 wykaz ekonomia v 14 dla nowych firm dla kogo dotacja formy dotacji urzedowe dotacje rodzaje dotacji v 16 wykaz ekonomia v 15 budzet jest ograniczony spore sumy edukacja i zdrowie kierowanie wlasnym losem wazna sprawa v 17 wykaz ekonomia v 16 duzo biurokracji byle bylo ostroznie warto probowac dla kogo unia chce pomoc v 18 wykaz ekonomia v 17 dotacje dla rolnikow ekologia to podstawa czasami trzeba zwrocic na dobry poczatek dotacje v 19 wykaz ekonomia v 18 ogolnie o dotacjach etapy uzyskania dotacji unijna biurokracja utrudnienia unijne wady dotacji v 20 wykaz ekonomia v 19 dotacje dla firm inne zrodla dofinansowania informacje ogolne kapital ludzki dotacje na firme wykaz ekonomia v 20